Zakelijke batterijopslag biedt bedrijven de mogelijkheid om energie op te slaan en deze optimaal te benutten. 🏭 Of je nu zonne-energie opwekt, piekvraag wilt afvlakken of backup-stroom nodig hebt bij uitval – een zakelijke batterij is de slimme oplossing voor moderne ondernemingen.
Met capaciteiten variërend van 20 kWh tot meerdere MWh, passen zakelijke batterijsystemen zich aan elke bedrijfsbehoefte aan. Van kleine kantoorpanden tot grote productiefaciliteiten, er is altijd een passende oplossing. 💪
✨ Gemiddelde ROI vaak binnen 3-5 jaar + tot 40% lagere energiekosten! 📊
💰 Aanschafkosten zakelijke batterij 💵
De aanschafkosten van een zakelijke batterij variëren sterk afhankelijk van de capaciteit, het type batterij en de specifieke toepassingseisen van uw bedrijf. Voor kleine zakelijke installaties (20-50 kWh) ligt de investering tussen € 7.500,- en € 15.000,-, terwijl middelgrote systemen (50-200 kWh) uitkomen op € 20.000,- tot € 40.000,- en grootschalige oplossingen (200+ kWh tot meerdere MWh) van 50.000,- tot enkele honderdduizenden euro’s of meer.
Naast de batterij zelf dient u rekening te houden met eventuele extra installatiekosten en aanpassingen aan uw elektriciteitsinfrastructuur, maar ook aan de integratie met bestaande energiemanagementsystemen. Hoewel de initiële investering substantieel kan zijn, maken de beschikbare subsidies, fiscale voordelen en aanzienlijke energiebesparingen (tot 40%) de business case vaak zeer aantrekkelijk. Met een gemiddelde terugverdientijd van 3-5 jaar en een levensduur van 10-15 jaar, resulteert een zakelijke batterij in jaren van kostenbesparingen en verhoogde energie-onafhankelijkheid.
💡 Tip: Neem contact met ons op voor een op maat gemaakt advies en kostenberekening voor uw specifieke situatie!
AEG
ALPHAESS
DYNESS
💡 Belangrijke aspecten 📋
🛡️ Backup & Zekerheid
Zakelijke batterijen bieden betrouwbare backup-stroom tijdens stroomuitval, waardoor uw bedrijfsprocessen ononderbroken doorlopen. Dit is cruciaal voor kritische systemen zoals servers, productielijnen en veiligheidssystemen. Met een zakelijke batterij bent u verzekerd van continuïteit, zelfs bij netwerkproblemen. 🔒
🌱 Duurzaamheid
Ze verminderen de afhankelijkheid van het elektriciteitsnet en dragen bij aan duurzame energieoplossingen. Door batterijopslag te combineren met zonnepanelen of andere hernieuwbare energiebronnen, verkleint u uw CO₂-voetafdruk aanzienlijk. Dit helpt niet alleen het milieu, maar verbetert ook uw bedrijfsimago als duurzame organisatie. 🌍
⚡ Energieopslag
Zakelijke batterijen helpen bedrijven om energieverbruik te optimaliseren en kosten te besparen door opgewekte energie op te slaan. Met slimme systemen kunt u overtollige zonne-energie opslaan en gebruiken tijdens piekuren, wanneer de stroomprijzen het hoogst zijn. Dit leidt tot aanzienlijke kostenbesparingen en een efficiënter energiebeheer. 💰
⚡ Piekafvlakking
Door energiepieken af te vlakken vermindert u de vraag op het elektriciteitsnet tijdens dure piekuren. Batterijen slaan energie op tijdens goedkope daluren en leveren deze tijdens piekmomenten, wat resulteert in lagere energiekosten en een stabieler energieverbruik. Perfect voor bedrijven met variabel verbruikspatroon! 📉
GOODWE
GOTION
HUAWEI
💵 Waardevolle Subsidies & Regelingen 💵
Er zijn diverse subsidies en fiscale voordelen beschikbaar voor zakelijke batterijopslag en laadinfrastructuur, wat bedrijven enorm kan helpen. Van de Investeringssubsidie Duurzame Energie (ISDE) tot lokale fondsen. Deze voordelen kunnen de terugverdientijd aanzienlijk verkorten en maken de investering nog aantrekkelijker. Ontdek hieronder de belangrijkste regelingen! 📈
SUBSIDIES
EIA
ENERGIETRANSITIE FONDS
EU GREEN DEAL FUNDING
GEMEENTELIJK
GROENE LENING
ISDE
KIA
MIA-VAMIL
REGIONAAL
SPRILA
SPULA
VERSNELDE AFSCHRIJVING
Energie-investeringsaftrek (EIA)
De EIA biedt bedrijven een extra fiscale aftrekpost op de winst voor investeringen in energiebesparende bedrijfsmiddelen en duurzame energie, zoals specifieke energieopslagsystemen.
Voorwaarden
Het systeem moet voldoen aan de eisen op de Energielijst. De investering moet minimaal € 2.500,- bedragen. Toepasbaar voor belastingplichtige ondernemingen (IB/Vpb).
Subsidiebedrag
Voor 2026 mag 40% van de investeringskosten (naast de reguliere afschrijving) extra van de fiscale winst worden afgetrokken.
Proces & Documenten
Aanvraagproces:
U meldt de investering binnen 3 maanden nadat u de verplichting bent aangegaan bij de RVO. Daarna past u de aftrek toe in uw belastingaangifte.
Benodigdheden:
Kopie van opdrachtbevestiging, facturen en technische beschrijving conform de Energielijst.
Rekenvoorbeeld
Scenario:
Een goedgekeurd batterijsysteem van € 50.000,- in een B.V. (vpb-tarief 25,8%).
Berekening:
EIA-aftrek: 40% van € 50.000,- = € 20.000 extra winstaftrek.
Voordeel: Netto fiscaal voordeel van € 5.160,-. Uw effectieve investering daalt hierdoor naar € 44.840,-.
Meer informatie / Contact:
Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) – rvo.nl/eia
Energietransitie Fonds
Nationale of regionale fondsen (zoals Nationaal Groenfonds) die specifiek bedoeld zijn om de transitie naar duurzame energie te financieren met achtergestelde leningen of garanties.
Voorwaarden
Projecten die aantoonbaar bijdragen aan CO2-reductie. Het bedrijfsplan moet financieel levensvatbaar zijn, maar mogelijk te risicovol voor reguliere banken zonder deze steun.
Subsidiebedrag
Geen directe donatie, maar zachte leningen (lage rente), garantstellingen of dekkingspercentages van 10-20% als bijdrage.
Proces & Documenten
Aanvraagproces:
Intake via fondsbeheerders, gevolgd door een due diligence (boekenonderzoek) van de investering en het rendement.
Financiering van de € 50.000 investering via het fonds in plaats van een commerciële lening.
Berekening
Commerciële rente is 8%. Het fonds biedt 3%. Renteverschil: 5%. Over een looptijd van 7 jaar bespaart dit globaal 5% over de gemiddelde schuld (ca. € 25.000,-) = € 1.250,- per jaar.
Voordeel
Totale financieringsbesparing van ca. € 8.750 over de looptijd, waardoor het project cashflow-positief wordt.
Meer informatie / Contact:
Nationaal Groenfonds / Invest-NL
EU Green Deal Funding
Grootschalige Europese subsidies ter ondersteuning van innovatieve en grensoverschrijdende groene projecten. Ideaal voor grotere bedrijven of consortia die investeren in geavanceerde smart-grid oplossingen.
Voorwaarden
Vooral bedoeld voor innovatieve, schaalbare projecten. Vaak is samenwerking met andere Europese partners of onderzoeksinstellingen vereist (zoals in Horizon Europe).
Proces & Documenten
Aanvraagproces:
Lange doorlooptijd met openstellingen van specifieke “calls”. Aanvraag vergt een uitgebreid en onderbouwd businessplan en projectvoorstel.
Benodigdheden:
Compleet Europees projectvoorstel, consortiumovereenkomst, detailbegroting en technische validatie.
Subsidiebedrag
Subsidies kunnen oplopen tot miljoenen euro’s, vaak dekkend voor 30% tot 70% van de subsidiabele innovatiekosten.
Rekenvoorbeeld
Scenario
Een pilot-investering van € 50.000,- als onderdeel van larger smart-grid project.
Berekening
Binnen een EU-kader van 30% co-financiering voor de hardware-component: € 50.000,- × 30% = € 15.000,-.
Voordeel
€ 15.000,- co-financiering, plus sterke Europese zichtbaarheid en ondersteuning.
Meer informatie / Contact
RVO (als National Contact Point) of de Europese Commissie.
Gemeentelijke Subsidies
Lokale gemeenten verstrekken soms subsidies uit hun klimaat- en energiefondsen om ondernemers in de gemeente te ondersteunen bij verduurzaming.
Voorwaarden
Bedrijf gevestigd in de gemeente. De gemeente eist vaak dat lokale ondernemers of pandeigenaren het initiatief nemen, soms uitsluitend voor panden op lokale industrieterreinen.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Inschrijving via het gemeenteloket. Dit moet vrijwel altijd voorafgaand aan de uitvoering van het project worden aangevraagd.
Benodigdheden: Gemeentelijk aanvraagformulier, offertes, en soms een beknopt plan van aanpak of energie-audit.
Subsidiebedrag
Meestal vaste bedragen (bijv. € 2.500 tot € 10.000 per pand) of een matchingsbijdrage.
Rekenvoorbeeld
Scenario: Investering van € 50.000 met een gemeentelijke verduurzamingspremie van een vast bedrag.
Berekening: De gemeente biedt een vaste “Groene MKB-premie” van € 5.000 bij investeringen boven de € 25.000.
Voordeel: Een vast, gegarandeerd voordeel van € 5.000, stapelbaar met eventuele fiscale regelingen (zoals KIA/EIA).
Meer informatie / Contact: Loket duurzaamheid van uw vestigingsgemeente.
Groene Lening Subsidies
Speciale bankleningen (zoals Groenfinanciering via banken met Groenfondsen) waaraan een Groenverklaring is gekoppeld, wat resulteert in een aanzienlijke rentekorting op uw zakelijke lening.
Voorwaarden
Het project moet goedgekeurd worden voor een Groenverklaring door de RVO. Financiële gezondheid van het bedrijf wordt getoetst door de geldverstrekker.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Aanvraag loopt via reguliere banken (zoals Rabobank, ING, ABN AMRO). De bank vraagt namens u de Groenverklaring aan.
Benodigdheden: Uitgewerkt investeringsplan, offertes, en actuele jaarcijfers van de onderneming.
Subsidiebedrag
Geen directe uitkering, maar een rentekorting die doorgaans oploopt tot 0,5% à 1,5% ten opzichte van reguliere zakelijke tarieven over de gehele looptijd.
Rekenvoorbeeld
Scenario: Zakelijke financiering van € 50.000 over 10 jaar.
Berekening: Normaal rentetarief: 7,5%. Groenlening tarief: 6,0% (1,5% korting). Gemiddelde uitstaande schuld is ca. € 25.000.
Voordeel: Jaarlijks bespaart u gemiddeld € 375 aan rente. Over de hele looptijd van 10 jaar bedraagt uw voordeel totaal circa € 3.750.
ISDE (Investeringssubsidie Duurzame Energie)
De ISDE is een landelijke subsidie die bedrijven stimuleert te investeren in duurzame energietoepassingen, waaronder zakelijke batterijsystemen in combinatie met hernieuwbare opwekking.
Voorwaarden
Beschikbaar voor MKB en Groot Zakelijk. De batterij moet nieuw zijn, geïnstalleerd worden door een erkende installateur en vaak gecombineerd worden met een zonnestroominstallatie.
Subsidiebedrag
Meestal tussen de 15% en 45% van de totale investeringskosten, afhankelijk van bedrijfsgrootte (klein/middel/groot) en technologie.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Aanvragen gebeurt via het eLoket van de RVO. Voor zakelijke aanvragers MOET de subsidie aangevraagd worden vóórdat de definitieve koopovereenkomst wordt gesloten. Beoordelingstermijn is ca. 8 weken.
Benodigdheden:
Offerte, technische specificaties van de apparatuur, bewijs van KvK, en inloggen met eHerkenning niveau 3.
Rekenvoorbeeld
Scenario: U investeert € 50.000,- in een compleet zakelijk batterijsysteem.
Berekening: Uitgaande van een representatief subsidiepercentage van 15% voor uw specifieke categorie: € 50.000,- × 15% = € 7.500,-.
Voordeel: € 7.500 directe tegemoetkoming in de kosten. De netto investering daalt naar € 42.500,-.
Meer informatie / Contact: Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) – rvo.nl
Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek (KIA)
De KIA is een standaard fiscale aftrek (Bedrijfslasten aftrek) voor ondernemers die investeren in bedrijfsmiddelen, zoals een zakelijke batterij, wat direct de winstbelasting verlaagt.
Voorwaarden
U investeert in een kalenderjaar in totaal tussen de € 2.800 en € 387.580 in bedrijfsmiddelen. De regeling geldt voor nagenoeg elke reguliere onderneming in Nederland.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Wordt eenvoudig en direct verwerkt bij de jaarlijkse aangifte inkomstenbelasting of vennootschapsbelasting door uw boekhouder.
Benodigdheden: Gewone aankoopfacturen en betaalbewijzen in uw administratie.
Subsidiebedrag
Het aftrekpercentage is afhankelijk van het investeringsbedrag per 2026: 28% voor investeringen tot € 71.683, een vast bedrag van € 20.072 voor investeringen van € 71.684 tot € 132.746, en € 20.072 verminderd met 7,56% voor investeringen boven € 132.746.
Rekenvoorbeeld
Scenario: Investering van € 50.000. U valt in de 25,8% Vpb-schaal (of IB max schaal).
Berekening: KIA Aftrek: 28% van € 50.000 = € 14.000 aftrekpost van de winst. Besparing: € 14.000 × 25,8% = € 3.612.
Voordeel: Een netto belastingbesparing van € 3.612, die u mag STAPELEN met de EIA indien toegestaan.
Tabel kleinschaligheidsinvesteringsaftrek 2026
Investering
Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek
niet meer dan € 2.900
0%
€ 2.901 t/m € 71.683
28% van het investeringsbedrag
€ 71.684 t/m € 132.746
€ 20.072
€ 132.747 t/m € 398.236
€ 20.072 verminderd met 7,56% van het deel van het investeringsbedrag boven de € 132.746
meer dan € 398.236
0%
Meer informatie / Contact: Belastingdienst of uw belastingadviseur.
Milieu-investeringsaftrek en Willekeurige afschrijving milieu-investering (MIA/Vamil)
De MIA en Vamil zijn fiscale stimuleringsregelingen die u een aanzienlijk belastingvoordeel en liquiditeitsvoordeel opleveren bij investeringen in milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen.
Introductie
MIA en Vamil stimuleren ondernemers om te investeren in milieuvriendelijke apparatuur en technieken. Hiermee verlaagt u de fiscale winst van uw onderneming, wat resulteert in direct belastingvoordeel en verbeterde liquiditeit.
Hoeveel belastingvoordeel krijgt u?
MIA (Milieu-investeringsaftrek): Profiteer van een investeringsaftrek die kan oplopen tot 45% van het investeringsbedrag (in de praktijk vaak 36% voor bepaalde opslagsystemen). Deze aftrek komt bovenop uw reguliere investeringsaftrek.
Vamil (Willekeurige afschrijving milieu-investeringen): U mag tot 75% van de investeringskosten willekeurig afschrijven. U bepaalt zelf wanneer u dit doet, wat u een aanzienlijk rente- en liquiditeitsvoordeel oplevert.
Wanneer krijgt u belastingvoordeel?
Nadat uw melding bij de RVO is goedgekeurd, past u de regelingen toe in uw jaarlijkse belastingaangifte (Inkomstenbelasting of Vennootschapsbelasting).
Belangrijke voorwaarden
Het door u aangeschafte bedrijfsmiddel staat geregistreerd op de toepasselijke Milieulijst van de overheid.
Het betreft uitsluitend een nieuw (ongebruikt) bedrijfsmiddel.
Het gemelde investeringsbedrag is minimaal € 2.500,- per melding.
Om welke investeringskosten gaat het?
Subsidiabele kosten omvatten niet alleen de netto aanschafkosten van het systeem, maar ook eventuele voortbrengingskosten en specifieke aanpassingskosten om aan de vereiste milieunormen te voldoen.
Wanneer vraagt u aan?
Belangrijk: U moet de investering uiterlijk binnen 3 maanden nadat u de definitieve koopovereenkomst bent aangegaan (of de verplichting bent aangegaan) melden bij de RVO. Te laat melden betekent dat het recht op MIA/Vamil vervalt.
Voorbeeld MIA
U investeert voor € 50.000 in een erkend batterijsysteem.
De MIA-aftrek is bijvoorbeeld 36%: € 18.000,- wordt als extra aftrekpost op uw winst in mindering gebracht.
Bij een vennootschapsbelastingtarief (Vpb) van 25%, bedraagt uw netto fiscale besparing: € 18.000,- × 25% = € 4.500,-.
Voorbeeld Vamil
Op diezelfde investering van € 50.000,- mag u via Vamil 75% vervroegd afschrijven.
Dit betekent dat u € 37.500,- willekeurig mag afschrijven, bijvoorbeeld direct in het eerste jaar in plaats van verdeeld over 10 jaar.
Dit levert u onmiddellijk belastinguitstel op. Het resulterende liquiditeits- en rentevoordeel over de looptijd bedraagt netto circa € 1.500,-.
Regionale Subsidies (Provinciale steun)
Verschillende provincies bieden eigen stimuleringsregelingen om netcongestie tegen te gaan en de regionale energietransitie te versnellen met slimme opslag.
Voorwaarden
Uitsluitend voor bedrijven die fysiek gevestigd zijn in de faciliterende provincie (bijv. Noord-Brabant, Gelderland of Overijssel). Focus ligt vaak op oplossen van netcongestie.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Aanvraag verloopt via het subsidieportaal van de betreffende provincie. Vaak geldt het “op=op” principe per kalenderjaar.
Benodigdheden: Projectplan, sluitende begroting/offerte, KvK uittreksel en bewijs van netcongestie of grid-impact.
Subsidiebedrag
Wisselt per provincie, vaak tussen de 20% en 40% van de investering, veelal met een maximumbedrag variërend van € 10.000 tot € 50.000 per project.
Rekenvoorbeeld
Scenario: Batterijsysteem van € 50.000 in een provincie met een 20% subsidieregeling (max. € 15.000).
Berekening: 20% van € 50.000 = € 10.000. Dit blijft ruim onder de maximale grens van de regeling.
Voordeel: € 10.000 directe subsidie vanuit de provincie. Deze subsidie wordt vaak direct als voorschot uitgekeerd.
Meer informatie / Contact: Website van uw eigen provincie (Loket Economie / Duurzaamheid).
SPRILA (Subsidieregeling Private Laadinfrastructuur bij bedrijven)
De SPRILA regeling biedt financiële ondersteuning voor de realisatie van laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen op eigen terrein.
Wat zijn de voorwaarden voor SPRILA?
U kunt de SPRILA-subsidie aanvragen als u voldoet aan de voorwaarden, zoals:
U bent ondernemer of concessiehouder van openbaar vervoer.
U heeft een KVK-inschrijving en uw bedrijf is gevestigd in Nederland.
U plaatst de laadinfrastructuur op uw eigen terrein of op terrein dat u huurt.
De laadinfrastructuur (laadpaal of laadplein) heeft ten minste 1 DC-laadstation met een vermogen vanaf 20 kW of 1 AC-laadstation met een vermogen van minimaal 11 kW.
De laadlocatie moet privaat toegankelijk zijn. Dat betekent dat de laadlocatie op bepaalde tijdstippen alleen beschikbaar is voor u, uw werknemers of uw bezoekers.
U moet per locatie minimaal € 2.500,- subsidie aanvragen.
Bekijk alle voorwaarden voor de SPRILA-subsidie bij Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
LET OP:
Als u minder dan € 25.000,- subsidie aanvraagt, dan moet u de aanvraag doen nadat de laadinfrastructuur is aangelegd, maar wel ten laatste 13 weken na de aanleg. Als u meer dan € 25.000,- aanvraagt, dan moet u de subsidie aanvragen voordat u de opdracht geeft om laadinfrastructuur aan te leggen. Bepaal met de rekentool van RVO of u in aanmerking komt voor meer of minder dan € 25.000,- subsidie.
Hoe kunt u aanvragen?
U kunt de SPRILA-subsidie voor laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen aanvragen bij RVO van 20 januari 2026, 9.00 uur tot 18 december 2026, 12.00 uur.
Uitgebreide subsidieregeling voor de aanleg van publieke of semipublieke laadinfrastructuur voor zwaar vervoer, inclusief vergoedingen voor stationaire batterijen bij netcongestie.
Veranderingen SPULA in 2026
In 2026 is de SPULA-regeling verder geoptimaliseerd. De nadruk ligt nog sterker op de integratie van energieopslag om de toenemende netcongestie aan te pakken. Dit betekent ruimere mogelijkheden voor het meefinancieren van stationaire batterijen bij de aanleg van laadpleinen voor zwaar vervoer.
Waarvoor krijgt u subsidie?
U ontvangt subsidie voor de advieskosten, aanschaf en realisatie van laadinfrastructuur die specifiek is bedoeld voor zware elektrische voertuigen (zoals vrachtwagens en touringcars) op publiek of semipubliek toegankelijke locaties.
Stationaire batterij
Een cruciaal onderdeel van de regeling is de stationaire batterij. Wanneer uw netaansluiting onvoldoende capaciteit heeft voor de beoogde laadvermogens, kunt u subsidie aanvragen voor een batterijsysteem. Deze batterij slaat energie op en levert deze af tijdens laadpieken (peak-shaving), waardoor zwaar laden toch mogelijk wordt zonder zwaardere netaansluiting.
Hoeveel subsidie?
Het subsidiebedrag bedraagt een aanzienlijk percentage van de subsidiabele kosten, waarbij het definitieve dekkingspercentage afhangt van uw bedrijfsgrootte (MKB vs. grootbedrijf). Er gelden tevens vastgestelde maxima per gerealiseerd kilowatt (kW) laadvermogen en kilowattuur (kWh) batterijcapaciteit.
Kosten die voor subsidie in aanmerking komen
De volgende kosten zijn subsidiabel: aanschaf van de laadstations, benodigde civieltechnische werkzaamheden, bekabeling, netaansluitingskosten (tot een bepaald maximum), het energiemanagementsysteem (EMS) en de aanschaf plus installatie van de stationaire batterij.
Maximum vergoede vermogens en batterijcapaciteit
Om oversubsidiëring te voorkomen, is de subsidiabele batterijcapaciteit gemaximeerd in verhouding tot het totale laadvermogen van het laadplein. U ontvangt enkel subsidie over het functionele vermogen en de capaciteit die daadwerkelijk noodzakelijk zijn voor het zware laadprofiel.
Modulair systeem
De overheid stimuleert systemen die modulair kunnen meegroeien met uw behoefte.
Voorbeeld: U legt direct de infrastructuur en het EMS aan voor 6 laadpunten en 1 MWh opslag, maar u start fysiek met de installatie van 2 DC-laadpunten en een 400 kWh stationaire batterij. Opschalen is hierdoor in de toekomst kostenefficiënt.
Voorwaarden
De laadlocatie
De laadlocatie dient publiek of semipubliek toegankelijk te zijn. Dit betekent dat het terrein (bijvoorbeeld een truckparking of logistieke hub) gedurende ruime openingstijden vrij toegankelijk is voor derden om hun zware voertuigen op te laden.
De laadpunten
De geïnstalleerde laadpunten moeten ontworpen zijn voor zwaar vervoer. Dit impliceert dat uitsluitend snelladers (DC) met een aanzienlijk hoog vermogen (vaak minimaal 150 kW tot 350+ kW per laadstation) kwalificeren voor deze specifieke uitkering.
Voorbeeld aanvraag met juiste vermogenseis laadstations
Een logistiek consortium ontwikkelt een semipubliek laadplein langs een snelweg. Zij vragen subsidie aan voor vier DC-laadstations van elk 350 kW. Omdat de lokale netbeheerder maximaal een netaansluiting van 500 kW kan leveren, investeren zij in een stationaire batterij van 1.5 MWh. Het batterijsysteem zorgt ervoor dat alle vier de vrachtwagens gelijktijdig op vol vermogen kunnen laden (1.400 kW totaal benodigd) door de resterende 900 kW direct vanuit de batterij te leveren. Deze configuratie voldoet aan de vermogenseisen en komt maximaal in aanmerking voor de SPULA-subsidie.
Versnelde Afschrijving MKB
Incidentele crisis- of stimuleringsmaatregelen bieden MKB-ondernemers soms de mogelijkheid tot willekeurige (versnelde) afschrijving tot wel 50% in het jaar van aanschaf op reguliere investeringen.
Voorwaarden
Specifiek gericht op MKB (max 250 werknemers, max omzet € 50 miljoen). Uitsluitend toepasbaar in de jaren dat de Rijksoverheid deze regel activeert.
Proces & Documenten
Aanvraagproces: Wordt direct in de winstaangifte over het betreffende boekjaar verwerkt.
Benodigdheden: Aanschaffactuur, activastaat en bewijs van ingebruikname.
Subsidiebedrag
Direct afschrijven van maximaal 50% in plaats van de gebruikelijke lineaire afschrijving over 5 of 10 jaar.
Rekenvoorbeeld
Scenario: Batterij van € 50.000. Normaal afschrijven in 10 jaar (€ 5.000/jaar). Nu mag u 50% in jaar 1 afschrijven.
Berekening: Jaar 1 afschrijving: € 25.000 in plaats van € 5.000. U trekt € 20.000 extra af. Bij 25,8% belasting stelt u € 5.160 aan belastingbetaling uit.
Voordeel: Een tijdelijk liquiditeitsvoordeel van € 5.160 direct in het eerste jaar, plus rentevoordeel over het uitgestelde belastingbedrag (ca. € 500 – € 1.000).
Meer informatie / Contact: Belastingdienst / eigen accountant.
KSTAR
PYLONTECH
SOLIS
Ben je een ondernemer? Schrijf je nu dan in voor een gratis en vrijblijvend "collectief zakelijk energiecontract".